Друк фотомозаїки на полотні
Чому ми використовуємо полотно?
Всесвітній прогрес дарує нам все нові й нові винаходи та матеріали. Зараз технології дозволяють друкувати будь-які картини та зображення на найрізноманітніших поверхнях. Але практично всі цінності, які ми маємо, – це своєрідне відлуння історії. Так само влаштовано й із полотном. Картини, написані рукою художника, цінуються набагато більше, ніж ті, що створені за допомогою комп’ютерної графіки. У них присутній запах історії, неповторний стиль і краса минулого. Завдяки сучасним технологіям поліграфії стало можливим робити подібні картини на полотні, не втрачаючи ефекту "рукотворності".
А що, власне, ми називаємо полотном? Загалом, полотно – це тканинна поверхня, яка використовується як основа для створення картин, або переплетення ниток певної фактури. Для створення полотна використовують як природні, так і синтетичні волокна, залежно від яких воно може мати різні властивості.
Ми використовуємо «штучні» полотна для друку фотомозаїки. Завдяки тому, що полотно зроблено з синтетичних матеріалів, мозаїка, надрукована на ньому, має ряд переваг:
- не так боїться вологи та змін вологості повітря;
- може бути абсолютно білою, що недоступно для натуральних тканин;
- рівніше по всій своїй поверхні (мається на увазі товщина полотна);
- створена для друку на сучасному обладнанні.
Для створення якісної фотомозаїки також має значення обладнання, на якому вона друкується, тому ми обрали для цієї мети плоттер Epson Stylus Pro 11880 з шириною друку – 162 см і використовуємо лише оригінальні пігментні чорнила від Epson (Японія), стійкість яких – 75 років.